Muzeum Milevských maškar

Logo muzeum Milevských maškar

Akce a nevšední zážitky v Muzeu maškar

Co můžete v muzeu zažít?

Fotografování v maskách a převlecích

Děti, a nejenom ony, se mohou vyfotit ve vybrané replice masky, nasadit si ji na hlavu a vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to bylo nosit ji na hlavě. Ale také si k tomu mohou vyzkoušet nějaký z maškarních obleků, jako například masku „báby s nůší” či masku „čápa” a mnoho dalšího…

Malování a tvoření masek

Děti si mohou vymalovat omalovánky nebo tištěné obrázky s různou maškarní tématikou a svůj výtvor si následně odnést domů na památku. Dále si zde mohou děti vyrobit (za příplatek) svou vlastní originální masku, kterou si vymalují a vyzdobí podle své fantazie. A u nás se fantazii žádné meze nekladou.

Používáme masky od firmy PVO s.r.o., která je spíše známá pod názvem Rydygr Zákupy. V Zákupech se vyrábí karnevalové a maškarní zboží již od roku 1884. PVO s.r.o. je dnes jediným výrobcem kompletního papírového masopustního a karnevalového sortimentu nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Zajímavost: unikátní ruční výroba papírových masopustních masek v Zákupech byla v prosinci roku 2017 zapsána na národní seznam nemateriálního kulturního dědictví.

Tvořivé dílničky

Sledujte náš facebookový profil, nebo přímo naše webové stránky, kde máte k dispozici veškeré aktuální akce konané u nás v muzeu (www.muzeummaskar.cz).

Naší velkou radostí jsou především naše tvořivé dílničky pro holky a kluky. Kreativní tvoření a malování je vhodné pro všechny šikovné děti. Vždy se snažíme o to, aby děti měly ze společného tvoření radost, byly hrdé a spokojené ze svého výtvoru. Chceme, aby se u nás děti jen usmívaly a odcházely od nás s úsměvem na rtech.

Kreslíme, stříháme, lepíme, i jinak tvoříme z obvyklých i neobvyklých materiálů. Děti si v průběhu roku vyzkouší několik různých technik, během kterých si osvojují nejen vlastní dovednosti, ale také vytrvalost a spolupráci s ostatními.

Důležitým předpokladem, hlavně u menších dětí, je k účasti ve tvořivé dílničce schopnost zůstat chvilku bez rodiče a pracovat samostatně, nebo za pomoci dospělé osoby. A v případě, že je přeci jen váš drobeček o něco mladší a nepřeje si s námi zůstat sám, samozřejmě můžete s ním být po celou dobu tvoření. To není žádný problém, naopak, budeme moc rádi, když se k nám přidáte i vy.

A co si máte vzít s sebou? Především pohodlné oblečení, které si budete moci bez výčitek poničit, a to jak pro vaše ratolesti, tak i pro sebe.

Další akce Muzea maškar

červen

28. 6. Tvořivá dílnička za vysvědčení - přijďte v pátek 28. 6. od 9 do 17 hodin do Muzea maškar na tvořivou dílničku za odměnu za vysvědčení. Vyrobíme si veselou originální letní masku, vyluštíme křížovky, různé hádanky a doplňovačky, zažijeme spoustu legrace a jako odměnu si odnesete malý dáreček. Už teď se na vás masky moc těší!

15. 6. Tvořivá dílnička na akci Milevsko sobě - přijďte si vlastnoručně vyrobit originální placku na náměstí E. Beneše dne 15. června od 9-17 hod, při akci Milevsko sobě, zažít spoustu legrace a zábavy. Těšíme se na vás společně s Galerii M v našem tvořivém stánku.

prosinec

1. 12. Adventní dílnička - srdečně Vás zveme na první adventní neděli na oblíbenou Adventní dílničku! Za poslechu vánočních písní na Vás čeká malování na obličej, zdobení perníčků, výroba svícnů a mnoho dalšího! Dále se jako každoročně můžete těšit na náš vánoční bar, kde pro Vás napečeme tradiční vánoční dobroty a dáte si něco na zahřátí. Dílnička startuje ve 13 hodin.

Geofun

Výletní hry s mobilem pro poznávání zajímavých míst ZDARMA.

Poznejte díky GEOFUNu město Milevsko a milevské maškary. Na každého návštěvníka čeká zábavná hra z této mobilní aplikace, ve které jedna z neposedných maškar – bába s nůší ukradla klíč od města (symbolická vláda nad městem po dobu konání maškar) a hráči ji společně s Bakusem mají za úkol dohonit a klíč získat zpět. Po cestě jim postupně průvodce, vtipnou a zábavnou formou, představuje celou zdejší tradici.

Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (tisk)
Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (web geofun.cz)

Jak hrát GEOFUN?

  1. Stáhni si aplikaci s geohrou přes QR kód, nebo klikni na tento odkaz v internetovém prohlížeči.
  2. Dostav se na start hry a můžeš začít hrát.
  3. Po stažení geohry již nepotřebuješ internetové připojení.
Odkaz na hru Geofun milevské maškary