Muzeum Milevských maškar

Logo muzeum Milevských maškar

Akce V Milevsku

1. 7.- 31. 8. 2022
Po stopách milevských maškar - letní soutěž. V Muzeu milevských maškar bude probíhat od 1. 7. do 31. 8. 2022 soutěž s názvem „Po stopách milevských maškar“ určená jak pro rodiny s dětmi, tak také pro jednotlivce (podmínkou zařazení do slosování o ceny je osoba starší 18let). Jednat se bude o soutěžní kvíz, jehož otázky budou spojené s tématikou Milevských maškar a Muzeem milevských maškar. Podstatou bude správně zodpovědět všechny kvízové otázky a získat tím tajenku. 1. 9. 2022 dojde ke slosování a tři vylosovaní výherci se mohou těšit na originální hodnotné ceny. Sledujte náš Facebook a Instagram, kde vás budeme včas o všem informovat. Veškeré podmínky k soutěži a účasti v ní, budou uvedeny také na zadní straně vědomostního kvízu, který dostane každý u vstupu do muzea a bude se chtít soutěže zúčastnit. Těšíme se na vás v muzeu maškar a hodně štěstí při luštění!

Nevšední zážitky

Tvořivé dílničky

Sledujte náš facebookový profil, nebo přímo naše webové stránky, kde máte k dispozici veškeré aktuální akce konané u nás v muzeu (www.muzeummilevskychmaskar.cz).

Naší velkou radostí jsou především naše tvořivé dílničky pro holky a kluky. Kreativní tvoření a malování je vhodné pro všechny šikovné děti. Vždy se snažíme o to, aby děti měly ze společného tvoření radost, byly hrdé a spokojené ze svého výtvoru. Chceme, aby se u nás děti jen usmívaly a odcházely od nás s úsměvem na rtech.

Kreslíme, stříháme, lepíme, i jinak tvoříme z obvyklých i neobvyklých materiálů. Děti si v průběhu roku vyzkouší několik různých technik, během kterých si osvojují nejen vlastní dovednosti, ale také vytrvalost a spolupráci s ostatními.

Důležitým předpokladem, hlavně u menších dětí, je k účasti ve tvořivé dílničce schopnost zůstat chvilku bez rodiče a pracovat samostatně, nebo za pomoci dospělé osoby. A v případě, že je přeci jen váš drobeček o něco mladší a nepřeje si s námi zůstat sám, samozřejmě můžete s ním být po celou dobu tvoření. To není žádný problém, naopak, budeme moc rádi, když se k nám přidáte i vy.

A co si máte vzít s sebou? Především pohodlné oblečení, které si budete moci bez výčitek poničit, a to jak pro vaše ratolesti, tak i pro sebe.

Už teď se na vás a vaše šikovné ručičky moc těšíme!

Omalovánky a tvoření masek

Děti si mohou vymalovat omalovánky nebo tištěné obrázky s různou maškarní tématikou a svůj výtvor si následně odnést domů na památku. Dále si zde mohou děti vyrobit (za příplatek) svou vlastní originální masku, kterou si vymalují a vyzdobí podle své fantazie. A u nás se fantazii žádné meze nekladou.

Používáme masky od firmy PVO s.r.o., která je spíše známá pod názvem Rydygr Zákupy. V Zákupech se vyrábí karnevalové a maškarní zboží již od roku 1884. PVO s.r.o. je dnes jediným výrobcem kompletního papírového masopustního a karnevalového sortimentu nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Maškarní zábava pro malé i velké!

ZAJÍMAVOST

Unikátní ruční výroba papírových masopustních masek v Zákupech byla v prosinci roku 2017 zapsána na národní seznam nemateriálního kulturního dědictví.

Fotografování v maskách a převlecích

Děti, a nejenom ony, se mohou vyfotit ve vybrané replice masky, nasadit si ji na hlavu a vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to bylo nosit ji na hlavě. Ale také si k tomu mohou vyzkoušet nějaký z maškarních obleků, jako například masku „báby s nůší“ či masku „čápa“ a mnoho dalšího…

Zažijte nevšední zážitek v našem
Muzeu maškar!

Geofun

Výletní hry s mobilem pro poznávání zajímavých míst ZDARMA.

Poznejte díky GEOFUNu město Milevsko a milevské maškary. Na každého návštěvníka čeká zábavná hra z této mobilní aplikace, ve které jedna z neposedných maškar – bába s nůší ukradla klíč od města (symbolická vláda nad městem po dobu konání maškar) a hráči ji společně s Bakusem mají za úkol dohonit a klíč získat zpět. Po cestě jim postupně průvodce, vtipnou a zábavnou formou, představuje celou zdejší tradici.

Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (tisk)
Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (web geofun.cz)

Jak hrát GEOFUN?

  1. Stáhni si aplikaci s geohrou přes QR kód, nebo klikni na tento odkaz v internetovém prohlížeči.
  2. Dostav se na start hry a můžeš začít hrát.
  3. Po stažení geohry již nepotřebuješ internetové připojení.
Odkaz na hru Geofun milevské maškary

Pojďte si zahrát a poznat milevské maškary s hrou Geofun!