Muzeum Milevských maškar

Logo muzeum Milevských maškar

Navštivte nás

Přijďte se k nám podívat a nechte se vtáhnout do veselé maškarní nálady!

Muzeum milevských maškar sídlí v Milevsku v Jihočeském kraji a je umístěno společně s Turistickým informačním centrem Milevsko v prostorách krásného secesního domu čp. 6 na náměstí E. Beneše.

Muzeum milevských maškar

Nám. E. Beneše 6
399 01 Milevsko
IČ: 482 574 60
DIČ: CZ482 574 60
Tel.: 383 809 016
Mob.: +420 735 759 511
E-mail:

Otevírací doba (otevřeno celoročně)

červen – srpen

pondělí – sobota 9.00 - 12.00 13.00 - 17.00
neděle a státní svátky 13.00 - 17.00  
     

září – květen

úterý – pátek 9.00 - 12.00 13.00 - 17.00
sobota 9.00 - 12.00  
státní svátky 13.00 - 17.00  

Poslední prohlídka 30 minut před koncem otevírací doby. Muzeum je přístupné i pro osoby s omezenou pohyblivostí.

Vstupné

3 - 6 let 5 Kč
6 - 15 let 25 Kč
od 15 let 50 Kč
důchodci, studenti, ZTP 25 Kč
rodinné vstupné 2 dospělí + 2 děti 125 Kč
hromadné vstupné 10 a více osob sleva (na osobu) -10 Kč

Sleva 10% na vstupné po předložení kartičky Rodinný nebo Senior pas.

Bonus pro skupiny

  • u skupin 10 a více osob = 1 x doprovod ZDARMA,
  • 20 - 29 osob = 2 x doprovod ZDARMA,
  • 30 – 39 osob = 3 x doprovod ZDARMA.

Užitečné informace

  • Doba návštěvy vč. dílničky je cca 1 hodina, bez dílny cca 0,5 hodiny.
  • Skupiny nad 10 osob, nebo školní skupiny, prosíme o objednání předem na e-mailové adrese , nebo na telefonním čísle 383 809 016, či mobilu 735 759 511.
  • Dostavte se prosím na prohlídku do muzea přesně ve smluvený den a čas.
  • Po příchodu do muzea vyčkejte prosím instrukcí našeho personálu. Platba vstupného je vždy předem na pokladně v infocentru (pokud není placeno jiným způsobem).
  • Toalety pro návštěvníky muzea jsou umístěny v prvním patře (klíče jsou na požádání u průvodce/průvodkyně muzea).
  • Fotografování je v celém muzeu POVOLENO.
  • Možnost spojit prohlidku muzea s prohlídkou města Milevska se zkušenou průvodkyní, doba trvání je cca 1,5 hod, je třeba předchozí rezervace v Turistickém infocentru Milevsko.

Jak se k nám dostanete

Veřejná doprava

Autobusové nádraží cca 2 min chůze od muzea.
Vlakové nádraží cca 15-20 min chůze do muzea.

Vlastním vozidlem

Pokud se k nám chystáte vlastním vozidlem, tak nebojte, u nás bez problému zaparkujete a to přímo na náměstí E. Beneše před muzeem.

Autobusem

V případě zájezdového autobusu – lze s autobusem na krátkou dobu zastavit přímo před muzeem pro výstup. Následně autobus pohodlně zaparkuje na parkovišti před kruhovým objezdem vpravo, směr Kovářov a Petrovice.

Prohlídka

Vstup do muzea je přes infocentrum. První část je umístěna v přízemí, kde si zakoupíte vstupenky a pak budete pokračovat do první výstavní místnosti v bývalé trezorovně České spořitelny, kde se nachází původní trezor se starými platidly. Dále se zde můžete těšit na kolekci tradičních masek a to z doby první republiky.

Poté vystoupáte po schodech (pro osoby s omezenou pohyblivostí je zde k dispozici výtah) do prvního patra, kde teprve začíná ta pravá podívaná. Říkáte si, jaká podívaná? No, přece náš maškarní průvod! Nejsou to přesné kopie, protože původní masky se neustále měnily. A na jaké masky se můžete vůbec těšit? Tak třeba na našeho Dlouhána, u kterého si můžete tipnout, jak je asi veliký? Přijďte se podívat a uvidíte sami! Postavy v průvodu můžete také porovnat i se starými fotografiemi umístěné na stěnách muzea.

V další místnosti je malý kinosál, ve kterém se můžete pohodlně usadit a zhlédnout dokumentární záběry i novodobější videa z některých masopustních průvodů, ale mimo to i náš krátký spot, který je vtipně vytvořen tak, aby zaujal i ty nejmenší. Na zdi kinosálu jsou promítány masky v nadživotní velikosti.

V poslední místnosti je fotografický koutek, kde si sami můžete vyzkoušet, jaké to bylo nosit tak velké masky na hlavě a vyfotit se s nimi a mít tak veselou vzpomínku nejen na masky, ale i na naše muzeum. Samozřejmě si můžete vyzkoušet i různé obleky s maškarní tématikou. A pro vaše nejmenší je zde připravena výtvarná dílnička, kde si mohou vaše děti vybarvit vlastní masku (za příplatek), popř. omalovánky, s maškarním tématem. V muzeu jsou k dispozici také tablety s interaktivními prvky.

Vaši návštěvu muzea můžete zakončit nákupem upomínkových předmětů v přízemí infocentra. Máme k dispozici originální keramické suvenýry s maškarní tématikou (korbely, šaškové, báby s nůšemi, Bakuse, magnetky), brožurku o Milevských maškarách, vizitku Muzea maškar a turistickou známku Muzea maškar. Kromě toho i mnoho dalších suvenýrů jako upomínku na samotné město Milevsko.

Školní výlety, zájezdy a skupiny

Muzeum je vhodné pro všechny věkové kategorie, od malých předškoláků až po seniory.

Celou prohlídkou muzea vás může doprovázet i náš průvodce, který svůj výklad přizpůsobuje průměrnému věku dané skupiny. Dozvíte se zajímavé informace o historii milevských maškar, ale i o vzniku našeho muzea.

V poslední místnosti muzea je tvořivá dílnička, kde si děti mohou vyrobit svoji vlastní masku (za příplatek). Vyrobenou masku si děti odnáší domů jako suvenýr. Dále si mohou vymalovat omalovánky s maškarní tématikou, vyzkoušet repliky masek a různé maškarní obleky.