Muzeum Milevských maškar

Akce a nevšední zážitky v Muzeu maškar

Co můžete v muzeu zažít?

Fotografování v maskách a převlecích

Děti, a nejenom ony, se mohou vyfotit ve vybrané replice masky, nasadit si ji na hlavu a vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to bylo nosit ji na hlavě. Ale také si k tomu mohou vyzkoušet nějaký z maškarních obleků, jako například masku „báby s nůší” či masku „čápa” a mnoho dalšího…

Malování a tvoření masek

Děti si mohou vymalovat omalovánky nebo tištěné obrázky s různou maškarní tématikou a svůj výtvor si následně odnést domů na památku. Dále si zde mohou děti vyrobit (za příplatek) svou vlastní originální masku, kterou si vymalují a vyzdobí podle své fantazie. A u nás se fantazii žádné meze nekladou.

Používáme masky od firmy PVO s.r.o., která je spíše známá pod názvem Rydygr Zákupy. V Zákupech se vyrábí karnevalové a maškarní zboží již od roku 1884. PVO s.r.o. je dnes jediným výrobcem kompletního papírového masopustního a karnevalového sortimentu nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Zajímavost: unikátní ruční výroba papírových masopustních masek v Zákupech byla v prosinci roku 2017 zapsána na národní seznam nemateriálního kulturního dědictví.

Tvořivé dílničky

Sledujte náš facebookový profil, nebo přímo naše webové stránky, kde máte k dispozici veškeré aktuální akce konané u nás v muzeu (www.muzeummaskar.cz).

Naší velkou radostí jsou především naše tvořivé dílničky pro holky a kluky. Kreativní tvoření a malování je vhodné pro všechny šikovné děti. Vždy se snažíme o to, aby děti měly ze společného tvoření radost, byly hrdé a spokojené ze svého výtvoru. Chceme, aby se u nás děti jen usmívaly a odcházely od nás s úsměvem na rtech.

Kreslíme, stříháme, lepíme, i jinak tvoříme z obvyklých i neobvyklých materiálů. Děti si v průběhu roku vyzkouší několik různých technik, během kterých si osvojují nejen vlastní dovednosti, ale také vytrvalost a spolupráci s ostatními.

Důležitým předpokladem, hlavně u menších dětí, je k účasti ve tvořivé dílničce schopnost zůstat chvilku bez rodiče a pracovat samostatně, nebo za pomoci dospělé osoby. A v případě, že je přeci jen váš drobeček o něco mladší a nepřeje si s námi zůstat sám, samozřejmě můžete s ním být po celou dobu tvoření. To není žádný problém, naopak, budeme moc rádi, když se k nám přidáte i vy.

A co si máte vzít s sebou? Především pohodlné oblečení, které si budete moci bez výčitek poničit, a to jak pro vaše ratolesti, tak i pro sebe.

Další akce Muzea maškar

červenec

22. 7. Tvořivá dílnička - přijďte nás navštívit na Den vína a mandlí z Hustopečí do Amfiteátru DK Milevsko. Čeká na Vás bohatý program. Dílnička bude probíhat od 14 do 16 hodin.

srpen

26. 8. Maškarní koutek s dílničkou - přijďte nás navštívit na Bartolomějské posvícení konané v parku Bažantnice v Milevsku. V našem koutku si můžete vyzkoušet tradiční masky a nebude chybět ani dílnička s veselým tvořením. Dílnička bude probíhat od 10 do 18 hodin.

říjen

28. 10. Podzimní tvoření - k podzimu neodmyslitelně patří jak jinak než tvoření z krásných darů přírody. Přijďte si k nám užít spousty zábavy s kaštany, listy, žaludy a mnoho dalšího! Každý z účastníků se může těšit na malý dárek. Akce trvá od 9:00 do 12:00.

prosinec

3. 12. Adventní dílnička - srdečně Vás zveme na první adventní neděli na oblíbenou Adventní dílničku! Můžete se těšit na spoustu zábavy – zdobení perníčků, výrobu vánočních svícnů, malování na obličej a mnoho dalšího. Můžete se těšit na vánoční bar, kde pro Vás budou připravené tradiční vánoční dobroty a něco na zahřátí pro děti i dospělé. Dílnička startuje ve 13 hodin.

Geofun

Výletní hry s mobilem pro poznávání zajímavých míst ZDARMA.

Poznejte díky GEOFUNu město Milevsko a milevské maškary. Na každého návštěvníka čeká zábavná hra z této mobilní aplikace, ve které jedna z neposedných maškar – bába s nůší ukradla klíč od města (symbolická vláda nad městem po dobu konání maškar) a hráči ji společně s Bakusem mají za úkol dohonit a klíč získat zpět. Po cestě jim postupně průvodce, vtipnou a zábavnou formou, představuje celou zdejší tradici.

Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (tisk)
Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (web geofun.cz)

Jak hrát GEOFUN?

  1. Stáhni si aplikaci s geohrou přes QR kód, nebo klikni na tento odkaz v internetovém prohlížeči.
  2. Dostav se na start hry a můžeš začít hrát.
  3. Po stažení geohry již nepotřebuješ internetové připojení.
Odkaz na hru Geofun milevské maškary