Muzeum Milevských maškar

Logo muzeum Milevských maškar

Akce 2020

leden

30. - 1. 2. Za vysvědčení do muzea Když u pokladny ukážete vysvědčení s vyznamenáním, máte vstup do muzea jen za 5 Kč! A ostatní, kteří přinesete vysvědčení, máte slevu na vstupném –10 Kč. Sleva na dítě platí jen s platícím dospělým. ZDARMA malý dáreček a čaj.

únor

8. 2. Maškarní dílnička Přijďte se podívat do muzea maškar na tradiční masky a odneste si domů vlastní! V naší malé tvořivé dílničce si ji vyrobíte a ozdobíte podle svých představ, vybarvíte si masopustní omalovánky a k tomu zakousnete tradiční masopustní koblihu! Akce trvá od 9:00 do 12:00.

duben

11. 4. Velikonoční dílnička - v návaznosti na aktuální situaci a usnesení vlády, byla akce zrušena.

květen

9. 5. Tvoření pro maminky na DEN MATEK - v návaznosti na aktuální situaci a usnesení vlády, byla akce zrušena.

červen

20. 6. Letní tvoření - v návaznosti na aktuální situaci, byla akce zrušena.

červenec

11. 7. Maškarní dílnička v Amfiteatru DK Milevsko Přijďte navštívit naší veselou maškarní dílničku při slavnosti Den vína a mandlí z Hustopečí od 14:00 do 16:00. Budou na Vás čekat k dotvoření papírové masky, omalovánky a další! Budeme se na Vás po dlouhé době znovu těšit! Vstup na tuto akci je zdarma.

říjen

31. 10. Vyřezávání dýní Přijďte si vyřezat své vlastní dýňové strašidlo! S sebou nepotřebujete nic, vše budeme mít pro Vás my. Akce trvá od 9:00 do 12:00.

listopad

29. 11. Předvánoční tvoření Přijďte se k nám ohřát a hlavně nasát první vánoční atmosféru na první adventní neděli chvilku před tím, než se nám vánočně rozsvítí Milevské náměstí! Bude na Vás čekat několik tvořivých stanovišť. Akce trvá od 13:00 do 16:30.

prosinec

1. - 31. 12. Vánoční muzeum Přijďte navštívit naše muzeum v krásné vánoční atmosféře. Celý prosinec podáváme čaj na zahřátí zdarma.

Nevšední zážitky

Tvořivé dílničky

Sledujte náš facebookový profil, nebo přímo naše webové stránky, kde máte k dispozici veškeré aktuální akce konané u nás v muzeu (www.muzeummilevskychmaskar.cz).

Naší velkou radostí jsou především naše tvořivé dílničky pro holky a kluky. Kreativní tvoření a malování je vhodné pro všechny šikovné děti. Vždy se snažíme o to, aby děti měly ze společného tvoření radost, byly hrdé a spokojené ze svého výtvoru. Chceme, aby se u nás děti jen usmívaly a odcházely od nás s úsměvem na rtech.

Kreslíme, stříháme, lepíme, i jinak tvoříme z obvyklých i neobvyklých materiálů. Děti si v průběhu roku vyzkouší několik různých technik, během kterých si osvojují nejen vlastní dovednosti, ale také vytrvalost a spolupráci s ostatními.

Důležitým předpokladem, hlavně u menších dětí, je k účasti ve tvořivé dílničce schopnost zůstat chvilku bez rodiče a pracovat samostatně, nebo za pomoci dospělé osoby. A v případě, že je přeci jen váš drobeček o něco mladší a nepřeje si s námi zůstat sám, samozřejmě můžete s ním být po celou dobu tvoření. To není žádný problém, naopak, budeme moc rádi, když se k nám přidáte i vy.

A co si máte vzít s sebou? Především pohodlné oblečení, které si budete moci bez výčitek poničit, a to jak pro vaše ratolesti, tak i pro sebe.

Už teď se na vás a vaše šikovné ručičky moc těšíme!

Omalovánky a tvoření masek

Děti si mohou vymalovat omalovánky nebo tištěné obrázky s různou maškarní tématikou a svůj výtvor si následně odnést domů na památku. Dále si zde mohou děti vyrobit (za příplatek) svou vlastní originální masku, kterou si vymalují a vyzdobí podle své fantazie. A u nás se fantazii žádné meze nekladou.

Používáme masky od firmy PVO s.r.o., která je spíše známá pod názvem Rydygr Zákupy. V Zákupech se vyrábí karnevalové a maškarní zboží již od roku 1884. PVO s.r.o. je dnes jediným výrobcem kompletního papírového masopustního a karnevalového sortimentu nejen v České republice, ale i v celé Evropě.

Maškarní zábava pro malé i velké!

ZAJÍMAVOST

Unikátní ruční výroba papírových masopustních masek v Zákupech byla v prosinci roku 2017 zapsána na národní seznam nemateriálního kulturního dědictví.

Fotografování v maskách a převlecích

Děti, a nejenom ony, se mohou vyfotit ve vybrané replice masky, nasadit si ji na hlavu a vyzkoušet na vlastní kůži, jaké to bylo nosit ji na hlavě. Ale také si k tomu mohou vyzkoušet nějaký z maškarních obleků, jako například masku „báby s nůší“ či masku „čápa“ a mnoho dalšího…

Zažijte nevšední zážitek v našem
Muzeu maškar!

Geofun

Výletní hry s mobilem pro poznávání zajímavých míst ZDARMA.

Poznejte díky GEOFUNu město Milevsko a milevské maškary. Na každého návštěvníka čeká zábavná hra z této mobilní aplikace, ve které jedna z neposedných maškar – bába s nůší ukradla klíč od města (symbolická vláda nad městem po dobu konání maškar) a hráči ji společně s Bakusem mají za úkol dohonit a klíč získat zpět. Po cestě jim postupně průvodce, vtipnou a zábavnou formou, představuje celou zdejší tradici.

Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (tisk)
Co je hra GEOFUN - milevské maškary? (web geofun.cz)

Jak hrát GEOFUN?

  1. Stáhni si aplikaci s geohrou přes QR kód, nebo klikni na tento odkaz v internetovém prohlížeči.
  2. Dostav se na start hry a můžeš začít hrát.
  3. Po stažení geohry již nepotřebuješ internetové připojení.
Odkaz na hru Geofun milevské maškary

Pojďte si zahrát a poznat milevské maškary s hrou Geofun!