Muzeum Milevských maškar

Logo muzeum Milevských maškar

Legendy v muzeu

Anna Julie Slováčková
patronka muzea

je česká zpěvačka a moderátorka pořadů pro děti a převzala patronát nad projektem Muzeum milevských maškar dne 7. ledna 2019.

Vidět jsme ji mohli například v televizní show Tvoje tvář má známý hlas a také si zahrála v seriálu Ohnivé kuře.

Do naší kroniky při přebírání patronátu napsala: „Přeji Milevským maškarám hodně štěstí a hlavně spokojených a nadšených návštěvníků – aspoň z poloviny, jako jsem tu nadšená já! Děkuji!“

Zdeněk Svěrák
Divadlo Járy Cimrmana

je český dramatik, scénárista, herec, autor písňových textů a spisovatel.

Zdeněk Svěrák nás navštívil se svými kolegy herci Miloněm Čepelkou, Petrem Reidingerem a Robertem Bártou při cestě na své představení v Milevsku.

Divadlo Járy Cimrmana je pražské divadlo, z jehož repertoáru jsou nejznámější hry Ladislava Smoljaka a Zdeňka Svěráka s tematikou fiktivního českého génia Járy Cimrmana. V divadle hrají pouze muži.

Naše muzeum navštívili 7. 9. 2019.

Skupina MIRAI

je česká popová hudební skupina, která vznikla v roce 2014. Frontmanem, zpěvákem a kytaristou je Mirai Navrátil. V kapele dále hrají bubeník Šimon Bílý, baskytarista Michal Stulík a kytarista Tomáš Javůrek. Ve sbírce má ocenění z ankety Český slavík i Cenu Anděl. Jejich nejznámější hity jsou “Když nemůžeš, tak přidej”, „Chci tančit“ a nebo „Anděl“.

Naše muzeum navštívili 24. 8. 2019 po jejich koncertě na Milevském Bartolomějském posvícení.

Václav Žmolík

je český novinář, publicista, scenárista, rozhlasový a televizní redaktor a moderátor.

Mezi jeho nejznámější tvorbu patří rozhlasový a televizní seriál Po Česku, který vyšel i knižně a dočkal se také rozhlasové podoby. Spolupracuje s Českým rozhlasem, kde dlouhá léta moderoval o víkendu na Radiožurnálu i na dalších stanicích Českého rozhlasu.

Naše muzeum navštívil 20. 8. 2019.

Vlastimil Venclík

je český dramatik, scenárista, režisér a herec.

Do naší kroniky napsal: „Milevské muzeum maškar je pádným důkazem lidské kreativity, skvělé tradice a důležitosti občanské sounáležitosti. Nejlepší zábava je ta, kterou dokážeme vytvořit společně. Chtělo by však skutečný, profesionální dokument, který by tuto tradici a způsob nevšední zábavy dostatečně zpopularizoval.“

Naše muzeum navštívil 17. 7. 2019.

Jaroslava Stránská

jje česká herečka, kterou všichni dobře známe jako kadeřnici Jitku z legendárního filmu DISCOPŘÍBĚH, dále z filmu Byl jednou jeden polda nebo z kriminálního seriálu Policie Modrava.

Do naší kroniky napsal: „Krásné masky, moc se mi tu líbí. Nikdy jsem neviděla nic podobného. Jsem nadšená. Přeji hodně úspěchů!“

Naše muzeum navštívila 22. 6. 2019.

Jaromír Hanzlík

je český herec z Českého Těšína, kterého zná celý český národ.

Všichni jsme mohli hercovy výkony sledovat ve filmech (Jak utopit Dr. Mráčka), seriálech (Nemocnice na kraji města) či na divadelních prknech.

Naše muzeum navštívil 6. 2. 2019.

Halina Pawlowská

je česká spisovatelka, scenáristka, publicistka a vydavatelka.

Všichni ji známe hlavně z Banánových rybiček, pořadu o vaření U Haliny v kuchyni a zahrála si i v nových seriálech jako jsou Doktoři z Počátků anebo Ohnivé kuře.

Naše muzeum navštívila 11. 11. 2018.

doc. Mgr. Antonín Staněk, Ph.D.
ministerstvo kultury

Poctila nás také vzácná návštěva z ministerstva kultury v čele s ministrem kultury doc. Mgr. Antonínem Staňkem, Ph.D.

Antonín Staněk je český sociálnědemokratický politik a vysokoškolský pedagog, poslanec Poslanecké sněmovny PČR, který mezi červnem 2018 a červencem 2019 zastával funkci ministra kultury ČR

Naše muzeum navštívil 29. 9. 2018.

Yvetta Blanarovičová

je slovenská herečka a zpěvačka žijící v Praze.

Čeští diváci ji znají především z pohádek O princezně Jasněnce a létajícím ševci (čarodějnice Černava) nebo z pohádky Princezna ze mlejna (čertík).

Naše muzeum navštívila 22. 9. 2018.

Karolína Erbanová

je bývalá česká rychlobruslařka, která se specializovala na sprinterské tratě. Je bronzovou medailistkou ze Zimních olympijských her 2018, dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa, mistryní Evropy, několikanásobnou juniorskou mistryní světa a držitelkou jednoho juniorského světového rekordu.

Byla patronkou našeho muzea od 10. 8. 2017 až do 7. 1. 2019, kdy patronát převzala Anna Julie Slováčková.

Naše muzeum navštívila 15. 8. 2017.