Muzeum Milevských maškar

Logo muzeum Milevských maškar

Legendy v muzeu

Anna Julie Slováčková
patronka muzea

je česká zpěvačka a moderátorka pořadů pro děti a převzala patronát nad projektem Muzeum milevských maškar dne 7. ledna 2019.

Vidět jsme ji mohli například v televizní show Tvoje tvář má známý hlas a také si zahrála v seriálu Ohnivé kuře.

Do naší kroniky při přebírání patronátu napsala: „Přeji Milevským maškarám hodně štěstí a hlavně spokojených a nadšených návštěvníků – aspoň z poloviny, jako jsem tu nadšená já! Děkuji!“

Václav Žmolík

je český novinář, publicista, scenárista, rozhlasový a televizní redaktor a moderátor.

Mezi jeho nejznámější tvorbu patří rozhlasový a televizní seriál Po Česku, který vyšel i knižně a dočkal se také rozhlasové podoby. Spolupracuje s Českým rozhlasem, kde dlouhá léta moderoval o víkendu na Radiožurnálu i na dalších stanicích Českého rozhlasu.

Naše muzeum navštívil 20. 8. 2019

Vlastimil Venclík

je český dramatik, scenárista, režisér a herec.

Do naší kroniky napsal: „Milevské muzeum maškar je pádným důkazem lidské kreativity, skvělé tradice a důležitosti občanské sounáležitosti. Nejlepší zábava je ta, kterou dokážeme vytvořit společně. Chtělo by však skutečný, profesionální dokument, který by tuto tradici a způsob nevšední zábavy dostatečně zpopularizoval.“

Naše muzeum navštívil 17. 7. 2019

Jaroslava Stránská

jje česká herečka, kterou všichni dobře známe jako kadeřnici Jitku z legendárního filmu DISCOPŘÍBĚH, dále z filmu Byl jednou jeden polda nebo z kriminálního seriálu Policie Modrava.

Do naší kroniky napsal: „Krásné masky, moc se mi tu líbí. Nikdy jsem neviděla nic podobného. Jsem nadšená. Přeji hodně úspěchů!“

Naše muzeum navštívila 22. 6. 2019

Jaromír Hanzlík

je český herec z Českého Těšína, kterého zná celý český národ.

Všichni jsme mohli hercovy výkony sledovat ve filmech (Jak utopit Dr. Mráčka), seriálech (Nemocnice na kraji města) či na divadelních prknech.

Naše muzeum navštívil 6. 2. 2019

Halina Pawlowská

je česká spisovatelka, scenáristka, publicistka a vydavatelka.

Všichni ji známe hlavně z Banánových rybiček, pořadu o vaření U Haliny v kuchyni a zahrála si i v nových seriálech jako jsou Doktoři z Počátků anebo Ohnivé kuře.

Naše muzeum navštívila 11. 11. 2018

Yvetta Blanarovičová

je slovenská herečka a zpěvačka žijící v Praze.

Čeští diváci ji znají především z pohádek O princezně Jasněnce a létajícím ševci (čarodějnice Černava) nebo z pohádky Princezna ze mlejna (čertík).

Naše muzeum navštívila 22. 9. 2018.

Karolína Erbanová

je bývalá česká rychlobruslařka, která se specializovala na sprinterské tratě. Je bronzovou medailistkou ze Zimních olympijských her 2018, dvojnásobnou bronzovou medailistkou z mistrovství světa, mistryní Evropy, několikanásobnou juniorskou mistryní světa a držitelkou jednoho juniorského světového rekordu.

Byla patronkou našeho muzea od 10. 8. 2017 až do 7. 1. 2019, kdy patronát převzala Anna Julie Slováčková.

Naše muzeum navštívila 15. 8. 2017.